THE AIRMAIL PROJECT ISTANBUL

Airmail Project, evrensel bir sanat deneyi: 16 ülkeden 16 sanatçı posta yoluyla yarattığı ortak çalışmalar. Her sanatçı başladığı bir çalışmayı devam etmesi üzere ikinci bir sanatçıya gönderiyor, oradan bitirmesi üzere  üçüncü bir sanatçıya yollanıyor. Her sanatçı üç iş üzerinde çalışıyor.

Proje 2014 yılının Ocak ayında Richard Watkins ve Lara Salmon tarafından başlatıldı. İlk açılış sergisi Ekim 2014 de Los Angeles da gerçekleşti. Daha sonra Ocak 2015 de Beyrut’ta gösterildikten sonra geçtiğimiz Haziran ayı Londra’da sergilendi. Ve en son temmuz ayında Space Debris de sergilenecek.

Açılış Kokteyli: 8 Temmuz 2015 18:30-20:30
Sergi Tarihleri: 08.07.2015- 31.07.2015
Not: sergi yeni yaz sezonu saatleri içinde açık olacaktır Perşembe-Pazar 12:00-19:00

Sanatçılar: Richard Watkins (İngiltere), Lara Salmon (Amerika), Federico Fernández Gärtner (Kolombiya), Nini Sum (Çin), Maria Mokbel (Macaristan), Anastasia Belous (Ukrayna), Dean Christie (Avustralya), Henk Holsheimer (Hollanda), Robert Ekblom (İsveç), Ben Ong (Malezya), Saba Sadr (Lübnan), Marianne Saltiel (Meksika), Andile Dyalvane (Güney Afrika), Rosie Cooper (Yeni Zelanda), Tara Jaffar (Irak) ve Musonda Kabwe (Zambiya).

airmail-artwork

WAY BEYOND HOME was started by Andile Dyalvane from South Africa, worked on by Nini Sum from China, finished by Rosie Cooper from New Zealand

theairmailproject.tumblr.com