Does Mirror Lie

DOES MIRROR LIE
Zdravko Toic
27.09.2014 – 30.10.2014

Sergi Acilisi
27.09.2014 18:30-21:00

Space Debris, Hırvatistan doğumlu New Yorklu sanatçı Zdravko Toic’in İstanbul’daki ilk solo şovunu sunmaktan gurur duyar.

Zdravko Toic’in tamamen yeni dönem işlerini kapsayacak olan sergide canlı renkler ile titizlikle hazırlanan kağıt kesme işlerinin çarpıcı uyumu sanatseverleri kişisel ve ortak algının yeni bir diyalog yaratmak için kesiştiği bir düzene davet ediyor. Toic etkileyici bir biçimde harmanladığı zanaatkar ve sanatçılığı ile bilinçaltının yorumlandığı bir seçki ortaya koyuyor. Seyhan Musa, Toic’in yarattığı evreni deneyimlemenin üzerine yorumladığı ses enstalasyonuyla sanatçıya eşlik edecek.

 

Zdravko Toic eski Yugoslavya, şimdiki Hırvatistan’da doğdu. Erken yaslarda Amerika’ya yerleşti. Staten Island Üniversite’sinden dereceyle mezun olan Toic,  Washington D.C,’deki American University’de resim üzerine yüksek lisansını tamamladı. Dünya çapında çeşitli grup ve solo şovlarda yer alan Toic, Perugia, Miami ve Cenevre gibi şehirlerde işlerini sergilemenin yanı sıra en son Tokyo, Japonya’da solo şovunu gerçekleştirdi. Toic hala New York’ta çalışıp yaşamaktadır.