Piotr Kurek & Lutto Lento // Konser

POLISHnight-decanto

Piotr Kurek ve Lutto Lento 2014 Avrupa Turları kapsamında Space Debris, İstanbul’da 29 Mayıs akşamı saat sekiz’de deneysel müzik performanslarını sergileyecekler.Polonya ve Türkiye diplomatik ilişkilerinin 600. yılını kutlama adına gerçekleşen sanatsal etkinlikler kapsamındaki bu dinleti şölenine hepinizi bekliyoruz.

PIOTR KUREK; Pietnastka ve Heroiny takma adlarıyla tanınan Varşovalı bir müzisyen. 2006’dan bu yana modern dans ve tiyatro kurumlarıyla, müzik plakçıları ve sanatçılarla beraber çalışmaktadır. Transmediale, Unsound, Elevate, UH Fest, Baltic Festival gibi çok sayıda müzik ve tiyatro festivaline katılmıştır. Kurek’in çalışmaları hoş, masalsı synth melodileri ve bazen de garip vokaller içeren fantastik ve mistik şarkılar olarak adlandırılabilir. Müziği daha çok harmonik, ritimli ve yüksek seslidir. Ayrıca Slepcy veya Suaves Fihures gibi projelerde de yer almıştır.

www.soundcloud.com/piotr-kurek

LUTTO LENTO; asıl adı Lubomir Grzelak olan Lutto Lento Varşovalı, Sangaplosma Records’un sahibi, ses sanatçısı, müzisyen ve sıra dışı dans müziği disc jokeyidir. Canlı performanslarında kendi keşfettiği kasetlerin tekrarlarını, bilinmeyen ve farklı olan nesneleri, muazzam ses kolajları oluşturabilmek için mikrofon ve pedal efeği, sıradışı karışımlardan oluşan deneysel müzik ve derin analoglara dayanan gizemli melodileri saf bir ritimle kullanır.

www.soundcloud.com/luttolento

, , , , , , , , ,