Mise en Abyme

→ February 15, 2017

 17-19.02.2017

Nihal Martlı ve Seyhan Musa’nin aktif resim ve ses yerleştirmeleriyle gerçekleşecek, seyircililerin de aktif katılımını öngören interaktif stüdyo performans etkinliği Mise en Abyme, 17 Şubat Cuma 16:00’da başlayıp, 18 ve 19 Şubat da 13:00-19:00 saatleri arasında Space Debris’de yer alacak.

Kendine benzerlik prensibini içinde barındıran ve ‘abis içerisine yerleştirilmiş’ anlamına gelen mise en abyme kavramı; teknik olarak bir imajın kendi içerisinde küçük bir kopyasını/ kopyalarını barındırması, görsel deneyim olarak da iki ayna arasında durmak ve bir imajın sonsuz yansıması/ kendini tekrar etmesine bakmak gibi açıklanabilir.

Performans süreci, sürekli kendini tekrar eden imaj ve ses enstalasyonunun, tekrarlama etkileşimi üzerinden içinde bulunduğumuz sosyo-politik şartların yarattığı olaylar döngüsünün yaşamlarımıza aksettirdiği olgulara gönderme yapıyor. Aynı zamanda çağdaş sanat piyasasının içinde bulunduğu döngüye de…

Read more

PERFORMANCE: Defne Sandalcı, Şevket Akıncı, Korhan Erel

→ February 14, 2017

Korhan Erel (electronic) and Şevket Akıncı (electric guitar), who has been performing together in various festivals in Turkey and all over Europe, primarily Islak Köpek and Mugwump since thirteen years, will meet with author Defne Sandalcı (Spoken Word) at Karaköy’s performance art space Space Debris in the evening of February 17th. Inspired by Defne Sandalcı’s texts in which the holy taboos are fired in the name of freedom within the fun, sarcastic and bitter imagery, Korhan Erel and Şevket Akıncı will start a journey through different formations of improvisation.

Read more