SOAPBOX Yaratıcı Hareket Atölye-Performans

Soap.box |ˈsōpˌbäks| Atölye-Performans SPACE DEBRIS
24 Nisan 2015 – 26 Nisan 2015

soapbox-coco-flyer version banner-5HAREKET ET(TIR/E)MEYENLERDEN MISINIZ?
Bir Yaratıcı Hareket atölye-performans serisi olan Soapbox (Sabun Kutusu), ismini 19. yüzyılda ihracat icin kullanılan tahta sabun kutularının, özgür ifade ve sosyal diyaloğun doğaçlama bir şekilde sahnelenmesi için kullanılmasından gelir.

Bu atölye ile, fikirlerimizi ifade etmeyi ve etrafımızdaki kişilerle bağlantı kurmayı hareketi kullanarak, bedensel olarak keşfettiğimiz bir buluşma noktası yaratacağız. Bireysel ve toplumsal hareketlerin ne olduğunu, birbirimizi nasıl dinlediğimiz ve birbirimizle nasıl iletişim kurduğumuzu, ve dünyada nasıl bir değişim yarattığımızı sözlü ve sözsüz olarak sorgulayacağız.

Her deneyim seviyesine açık olan bu 3 günlük atölye, meditasyon, Qigong, doğaçlama, partnerli çalışma ve Otantik Hareket ile katılımcılarına rehberlik edecektir. Bu hareket çalışmalarının devamında toplumsal hareket, performans ve protesto, dışavurum ve iletişim
konularını ele alan söyleşilere aracı olacağız. Atölyenin sonunda katılımcıları, dış bir mekanda doğaçlama bir performansa davet edeceğiz.

Her gün, Coco Karol ve Azmi Mert Erdem’in eşliğinde hareket etmeye başlayıp Zeynep Kocaoğlu’nun yönlendireceği grup söyleşisi ile devam edeceğiz. Soapbox atölyesi, Karaköy’deki Space Debris Sanat Galerisi’ni Seyhan Musaoğlu’nun ses calışmaları eşliğinde kutsal ve oyuncul bir hareket laboratuarına dönüştürecek.

Program:
Cuma: 19.00 – 21.30
Cumartesi: 12.00 – 17.00 (15.00-16.00 yemek molası)
Pazar: 12.00 – 17.00 (15.00-16.00 yemek molası)

*Atölyenin ücreti 90 TL olup  kontenjan  sınırlıdır.
Detaylı bilgi ve kayıt için aşağıdaki formu direk doldurabilirsiniz ya da bize info@spacedebrisart.org adresinden ulaşabilirsiniz.

SOAPBOX Yaratıcı Hareket Atölyesine KAYIT OL

* indicates required