PERFORMANS: Defne Sandalcı, Şevket Akıncı, Korhan Erel

On üç yıldır birlikte Islak Köpek ve Mugwump başta olmak üzere, Türkiye ve Avrupa’da çeşitli festivallerde müzikal birlikteliklerini sürdüren Korhan Erel (elektronik) ve Şevket Akıncı (elektrik gitar), 17 Şubat akşamı Karaköy’ün sanat ve performans mekanı Space Debris’de yazar Defne Sandalcı (Spoken Word) ile buluşacaklar. Korhan Erel ve Şevket Akıncı, Defne Sandalcı’nın sert, alaycı, eğlenceli imge dünyasında, kutsal tabuların fitilini özgürlük adına yakıldığı metinlerinden esinlenerek, doğaçlamanın çeşitli hallerinde yolculuğa çıkacak.

Defne Sandalcı: İstanbul’da doğmuş, ölmüş, dirilmiştir. Otoriteye maruz kaldığında, tüylerinin diken diken olduğu ve kuyruğunun kontrolsizleştiği tespit edilmiştir. Beyaz, Kara Mecmua, Cin Ayşe dergilerinde yazılarını yayınlamış, yayınlamaktadır. İlk kitabı “Ah!” 2013’te Metis yayınlarından çıkmıştır.

Şevket Akıncı: Gitarist, besteci, aranjör Şevket Akıncı’nın cazdan (Lifeline, Şirin Soysal, Weed) hardcore’a (Dead Country, Percussive) çağdaş klasik müzik’ten (Escher Chronicles) özgür doğaçlama ve özgür caz’a (Islak Köpek, Century, Holy Ghost) bir çok türde çalışmaları bulunmaktadır. Bir çok farklı müzik türünün de birarada bulunduğu doğaçlama projelerinde yer aldı (Mutant, Konjo, Earafter). Ayrıca yirminin üzerinde albümde imzası bulunan Akıncı, müziği resim, tiyatro, sinema, dans, heykel ve şiir ile buluşturarak bir çok disiplinlerarası performansta yer almıştır.

Korhan Erel: İstanbullu, Berlin’de yerleşik elektronikçi, doğaçlamacı ve ses tasarımcısı Korhan Erel, bilgisayarı ve elektroniği diğer çalgılarla aynı sahnede çalabilen bir enstrüman olarak görür. Bir çok coğrafyada müzisyenler ve çeşitli disiplinlerden sanatçılarla konserler, gösteriler, albüm kayıtları, tiyatro ve dans eserleri için müzik ve ses tasarımları, besteler yapmaktadır. Türkiye’nin ilk elektroakustik özgür doğaçlama grubu Islak Köpek’in kurucu üyesidir. Sekiz tanesi CD formatında, sekiz tanesi de dijital formatta yayınlanmış albümü vardır.

*Etkinlik görseli: Ersin Jetrane, “This is the Most Beautiful Purple Line Which Has Ever Been Drawn”

**Bu etkinlik ayni zamanda Space Debris’de “Kolektif Bilinç” proje serilerinin ilki olan Nihal Martlı ve Seyhan Musa’nın işbirliğindeki “Mise en Abyme” ‘in de ilk gününü kutlamaktadır.